Soutěže

KNIŽNÍ STEZKA

Hra, která Vás provede krásnými místy Lysé nad Labem a zároveň vyzkouší Vaše literární znalosti.
V Lysé nad Labem je mnoho krásných zákoutí, do kterých jsme pro Vás ukryli kameny s texty (“bibliobalvany”), na nichž si můžete vyzkoušet znalosti naší i světové literatury. Vaším úkolem bude je objevit a poznat autora a titul knihy, ze které je citace na kameni.
Na úspěšné “hledače” a “luštitele” čeká malé překvapení. Stačí do knihovny přinést správné odpovědi.
Mapku ke knižní stezce si je třeba předem vyzvednout v naší knihovně.

 

HLEDÁME ILUSTRÁTORA

nová celoroční soutěž pro děti 

Děti se mohou zúčastnit naší celoroční soutěže “Hledáme ilustrátora”. Každý měsíc bude na webových stránkách knihovny uveřejněn krátký příběh nebo básnička, ke které je třeba vytvořit ilustraci a tu donést do knihovny. Nejlepší a nejpilnější malíři budou na konci roku odměněni. Vyhlášení výsledků proběhne v prostorách knihovny během adventního tvoření. 

lednový příběh: ilustrace leden

únorový příběh: únor

březnový příběh: březen

dubnový příběh: duben

květnový příběh: Květnový příběh

červnový příběh: červen

 

KNIŽNÍ PÁTRAČKA

QR hra pro děti v knihovně

V dětském oddělení městské knihovny je ukryto pět QR kódů. Úkolem dětí je všechny najít a každý kód naskenovat čtečkou kódů. Pokud jí nemají děti v mobilu, půjčíme jim tablet. Pod každým kódem je ukrytá jedna otázka, na kterou musí správně odpovědět a následně vymalovat správná políčka s čísly na nedokončeném QR kódu, který dostanou v knihovně. Až budou všechna správná políčka vybarvena, naskenují domalovaný kód a dozví se tajenku, kterou řeknou paní knihovnici.. úspěšné lovce QR kódů čeká malá odměna.